Wojskowe atrakcje w Świnoujściu

Niniejszy artykuł pod tytułem Jak przygotować dom na szczeniaka? nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Jak przygotować dom na szczeniaka? należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Świnoujście to jedyne miasto w Polsce, które znajduje się na wyspie. Oprócz tego słynie, również z kilku bardzo ciekawych miejsc związanych z wojskiem. Jeśli jesteś fanem jednostek militarnych i historii to będąc w Świnoujściu musisz koniecznie odwiedzić te atrakcje!

Fort Gerharda – możesz przeżyć to na własnej skórze

Chcesz znaleźć się w pruskim wojsku, chodząc po polu minowym bądź zwisając nad fosą? Chcesz trochę postrzelać z działa? Jeśli tak, to koniecznie musisz odwiedź Fort Gerharda w Świnoujściu. Jest to nadmorska twierdza zlokalizowana na wyspie Wolin, w której do dnia dzisiejszego urzęduje pruski generał, a na placu zobaczysz pruskich żołnierzy. Fort został wybudowany w połowie XIX wieku i jest jedną z najlepiej zachowanych budowli nadbrzeżnych w Europie. Oprócz tego zalicza się go do żywych muzeów, w którym zwiedzający mogą przenieść się faktycznie w czasie i na własnej skórze przeżyć wojskową służbę. Zwiedzanie fortu polega na przyspieszonym szkoleniu wojskowym pod okiem złego pruskiego żołnierza. W czasie poruszania się po obiekcie poznajemy historię, a także bierzemy udział w kilku próbach, które mają zadanie sprawdzenie tego czy nadajemy się do służby wojskowej. Jest to, więc świetna atrakcja do zwiedzania razem z dziećmi!

Podziemne Miasto, czyli Tajemniczna Twierdza

Podziemne Miasto od wielu, wielu lat było jedną z najbardziej tajemniczych fortyfikacji wojskowych. Jest to poniemiecki kompleks zabudowań ukryty w lesie, w którym znajdują się działa morskie oraz przeciwlotnicze, system podziemnych korytarzy i schronów. Jest to miejsce, które zainteresuje osoby lubiące militaria oraz historię, ale też dla osób, które chcą aktywnie spędzić czas razem ze swoją rodziną. Podziemne Miasto to historia polskiego wybrzeża! Wiedzieli o nim tylko wtajemniczeni, czyli głównie oficerowie o najwyższej randze. Była to jedna z bardzo pilnie strzeżonych tajemnic w czasie Zimnej Wojny. Co ciekawe ćwiczeniami kierował sam generał Wojciech Jaruzelski. Do niedawna był to jednej z najbardziej tajnych obiektów wojskowych w Polsce.

Fort Zachodni

Trzecią propozycją jest Fort Zachodni, którego trasa zwiedzania obejmuje samodzielne odkrywanie historii wytyczonym szklakiem dookoła całego kompleksu: wieży kierowania ogniem, dziedzińcu, stanowisk artyleryjskich oraz podziemi), a także częścią muzealną. Turyści zwiedzający Fort Zachodni mogą poużywać prawdziwych armat przeciwlotniczych. Trasa po całym kompleksie jest oznakowana strzałkami, a jego czas zwiedzania to godzina.