Jak przygotować dom na szczeniaka?

Niniejszy artykuł pod tytułem Jak przygotować dom na szczeniaka? nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Jak przygotować dom na szczeniaka? należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Szczeniak w domu to nie lada wyzwanie, ponieważ jak tylko poczuje się pewnie, zaczyna rozrabiać jak małe dziecko. Wszystko będzie go interesować i nie będziesz w stanie nadążyć go pilnować. Warto, więc zadbać o jego bezpieczeństwo, przygotowując odpowiednio pomieszczenia w swoim domu. Sprawdź, jak przygotować dom na szczeniaka!

Skup się na tym co ważne

Jak już zostało, wspomniane szczenięta to bardzo ciekawskie stworzenia, a przede wszystkim drobne i delikatne. Zanim, więc weźmiesz go do siebie, zacznij od przygotowania przestrzeni, w której będzie on przebywał. Skontroluj wszystkie zakamarki, w które może się szczeniak wcisnąć, poprzez ich zablokowanie. Najlepiej jednak wyznaczyć mu powierzchnie do spędzania czasu na zabawie czy spaniu. I będzie to tylko jego przestrzeń! Ważny aspektem jest bezpieczeństwo, więc zwróć uwagę na wszystkie kable, które są widoczne i łatwo dostępne. Szczeniak zdecydowanie potraktuje je jako zabawkę do gryzienia. Oprócz tego skontroluj wszystkie rośliny, które masz w domu. Te trujące umieść poza jego zasięgiem, najlepiej na wysokich półkach. Nie zapominaj o schowaniu drobnych przedmiotów, które mógłby połknąć, a także obuwia, jeśli nie chcesz wrócić kiedyś z krótkich zakupów i znaleźć swoją ulubioną parę butów doszczętnie pogryzioną. Jeśli już masz wszystko pozabezpieczane, przejdźmy do kolejnych aspektów przygotowania domu na przybicie Twojego małego pupila.

Kup wszystkie potrzebne przedmioty

Zadbanie o komfort szczeniaka to nie tylko zabezpieczenie pomieszczeń, ale też zakupienie wszystkich niezbędnych przedmiotów. Co trzeba kupić, by jego życie w Twoim domu sprawiało mu radość? Oprócz podstawowych rzeczy takich jak: miski, szelki, obroże, smycze czy odpowiednia karma musimy wyposażyć przestrzeń, w której będzie się szczeniak bawić w ciekawe i interesujące przedmioty. Dla tak małego stworzonka wszystko będzie pełnić rolę zabawki, dlatego jeśli zauważysz, że piesek interesuje się kapciami czy pilotem do telewizora, natychmiast zareaguj! Jeśli tego nie zrobisz, będzie się to nagminne powtarzało. Oprócz zwracania uwagi, ważne jest, by zastąpić te przedmioty odpowiednio ciekawymi zabawkami. Zakup gryzaki czy piłki, które na przykład wydają dźwięki i odgłosy. To na pewno będzie dla niego bardzo interesujące. Poza tym gryzienie takich rzeczy będzie mu sprawiać ulgę, bo w okresie szczenięcym wyrzynają się zęby. Dla starszych szczeniaków warto zakupić na przykład maty sensoryczne, które sprawią, że będzie miał on fantastyczną rozrywkę.