Jak ominąć blokadę rodzicielską na Android?

Niniejszy artykuł pod tytułem Jak przygotować dom na szczeniaka? nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Jak przygotować dom na szczeniaka? należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Twoi rodzice założyli Ci blokadę rodzicielską na telefon lub tablet z Androidem? Ograniczyli Ci przeglądanie stron internetowych i ustawili czas korzystania ze sprzętu? W tym poradniku pokażemy Ci jak ominąć blokadę rodzicielską na Android.

Prawo prywatności dla dzieci

Prawo do prywatności, a także ochrona życia prywatnego dzieci określana jest w międzynarodowych aktach prawnych. Jak również, w Polskiej Konwencji o prawach dziecka (Dz.U.1991.120.526) w artykule 16.


Żadne dziecko nie będzie podlegało arbitralnej lub bezprawnej ingerencji w sferę jego życia prywatnego, rodzinnego lub domowego czy w korespondencję ani bezprawnym zamachom na jego honor i reputację. Dziecko ma prawo do ochrony prawnej przeciwko tego rodzaju ingerencji lub zamachom.

Jak wyłączyć kontrolę rodzicielską w Android?

Jeśli chcesz wyłączyć kontrolę rodzicielską, wykonaj poniższe czynności:

  1. Uruchom aplikację Sklep Play i przejdź do swojego profilu.
  2. Następnie kliknij „Ustawienia” i znajdź tam opcję „Rodzina”.
  3. Kliknij „Kontrola rodzicielska” i przełącz wskaźnik, by był on w kolorze szarym.

W taki oto sposób włączysz ustawioną kontrolę rodzicielską.

Family Link to aplikacja do monitorowania poczynań dziecka na urządzeniach takich jak smartfon czy tablet. Apka ogranicza czas korzystania z ekranu oraz blokuje strony internetowe i aplikacje. Jeśli chcesz usunąć Family Link, by odzyskać swoją prywatność to koniecznie, zapoznaj się z naszymi wskazówkami jak krok po kroku wyłączyć blokadę bez powiadamiania rodziców!
Usunięcie Family Link z urządzenia bez rodzica i jego powiadamia, a także nie posiadając kodu PIN, może być trudne. Jednak wykonując poniższe czynności uda Ci się to zrobić.

  1. Wejdź w Ustawienia na swoim tablecie lub smartfonie.
  2. Wyszukaj tam zakładkę „Aplikacje” i znajdź opcję „Zarządzanie aplikacjami”.
  3. Następnie stuknij w „Sklep Google Play” i „Wykorzystanie pamięci”.
  4. Kolejnym krokiem będzie kliknięcie przycisku „Wyczyść pamięć podręczną”.

Taka czynność spowoduje usunięcie kontroli w Sklepie Google Play, co wiąże się z wyłączeniem Family Link bez kodu i powiadamiania rodziców o kombinowaniu z usunięciem blokady.

Kontrola rodzicielska vs incognito

Czy wiesz, że kontrola rodzicielska nie działa w trybie incognito? W tym trybie żadna historia przeglądania nie jest zapisywana na urządzeniu czy przeglądarce. Spróbuj przejść na nowe okno lub kartę incognito, by móc obejść kontrolę rodzicielską. Bardzo często właśnie ten sposób działa!