Fotogtafia aktu – jak stworzyć dobrą atmosfere?

Niniejszy artykuł pod tytułem Jak przygotować dom na szczeniaka? nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Jak przygotować dom na szczeniaka? należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Akt to jedna z najstarszych form przedstawienia człowieka na obrazie, a później na fotografii. Jednak, by zdjęcie dobrze wyszło, atmosfera między modelem a artystą musi być niezwyczajna. Jak, więc zachowywać się podczas fotografowania aktu? Wskazówki znajdziesz właśnie w tym poradniku.

Wskazówka nr 1

Nie możesz narzucać się osobie, która będzie Twoim modelem/modelką. To podstawa! Jeśli masz osobę, która zgodziła się na akt, wiedz, że darzy Cię zaufaniem, którego nie możesz zepsuć. Akt to w końcu ukazanie strefy intymnej, a jest ona dla każdego człowieka czymś najcenniejszym. Podczas wykonywania aktu należy zachowywać się z wyczuciem, delikatnością oraz poczuciem dobrego smaku. Ważne, by przed każdą sesją uzgodnić z osobą, to jak dokładnie ma wyglądać pozowanie i jakie części ciała model/modelka jest w stanie pokazać. Bardzo często na samym początku osoba może czuć się nie zręcznie i nie będzie chciała pokazywać zbyt dużo, ale z mijającym czasem i pozbywaniem się skrępowania, zdobędzie się na większą otwartość.

Wskazówka nr 2

Zapewnienie miejsca, w którym osoba może się spokojnie przebrać to obowiązek! Nie możesz dopuścić do tego, by ktoś rozbierał się na Twoich oczach. Dlaczego? Bo jest to bardzo nieprofesjonalne i w dodatku niezwykle żenujące. Jeśli nie masz osobnego pomieszczenia, gdzie można się przebrać, po prostu wyjdź. Poczekaj, gdy model/ modelka ubiorą się w szlafrok, a swoją nagość pokażą dopiero przy wykonywani zdjęć

Wskazówka nr 3

Nie rób zdjęć, które są perwersyjne! I nie każ modelowi czy modelce na takie pozy. Tym bardziej, jeśli jest to wasz pierwszy raz. Inaczej będzie, w sytuacji, w której model wyraźnie zaznaczy, że na takich zdjęciach mu zależy.

Wskazówka nr 4

Nigdy nie komentuj tego jak wygląda ciało modela/modelki. To nie profesjonalne, poza tym nikt nie chce słyszeć uwag na temat swojego wyglądu od osób obcych czy nawet bliskich. Swoje opinie zatrzymaj dla siebie, bo inaczej popsujesz atmosferę! Nikt po czymś takim nie będzie chciał współpracować. Jedyne, o czym możesz wspominać i wypowiadać swoje uwagi to, to co stricte należy do Twoich obowiązków (pozy, ułożenie ciała, wyraz twarzy).

Wskazówka nr 5

Po wykonaniu pracy i przed publikacją zdjęć należy modelce/modelowi pokazać jak to wszystko wyszło i zapytać, czy zezwala na ich wykorzystanie. Nigdy nie wolno upubliczniać zdjęć aktów, gdy nie otrzymaliśmy takie zgody! Przecież sami nie chcielibyśmy, aby nasze nagie zdjęcia krążyły gdzieś w internecie. W przypadku użycia fotografii bez zgody osoby, która na nim widnieje, może dojść do sprawy w sądzie o bezprawne wykorzystanie wizerunku. Postępuj, więc zawsze zgodnie z prawem, aby uniknąć problemów.