Dlaczego warto wykonywać masaż kamieniem gua sha?

Niniejszy artykuł pod tytułem Jak przygotować dom na szczeniaka? nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Jak przygotować dom na szczeniaka? należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Zapewne już słyszałaś o masażu wykonywanym za pomocą kamienia gua sha. Ostatnich kilkunastu miesiącach jest o nim głośno w internecie, dlatego dziś odpowiemy na pytanie dlaczego warto z niego korzystać i jakie efekty daje.

Gua sha – podstawa

Masaż gua sha pochodzi z Dalekiego Wschodu i polega na rytmicznym uciskaniu skóry twarzy przy wykorzystaniu naturalnego kamienia. Zabieg ten ma wiele korzyści, o których będziemy pisać poniżej. Jednak, by efekty faktycznie zaistniały należy taki masaż wykonywać regularnie oraz prawidłowo. Do wyboru pośród kamieni gua sha masz na przykład:

  • Ametysty,
  • Różowy kwarc,
  • Fluoryt,
  • Kryształ górski,
  • Czarny obsydian,
  • Jadeit,
  • Opal,
  • Awenturyn,

Pierwsze rezultaty masażu dostrzeżesz dopiero po 2-3 miesiącach, więc na efekty musisz poczekać, ale zdecydowanie się to opłaca. Młoda i jędrna skóra za pomocą gua sha to młodość i jędrność bez używania botoksu i innych zabiegów medycyny estetycznej.

Jakie efekty daje masaż kamieniem gua sha?

Przede wszystkim taki masaż pozwala na usunięcie szkodliwych produktów przemiany materii, a także do dokładnego natlenienia skóry. Wiąże to się z uzyskaniem jędrności, która z biegiem czasu jest coraz mniejsza. Regularne wykonywanie masażu kamieniem gua sha pozwoli na osiągnięcie lepszego owalu twarzy, a więc zaczniesz wyglądać zdrowiej i młodziej. Ucisk twarzy płytką z kamienia robi się zgodnie z kierunkiem przepływu limfy. Wpływa to na pobudzenie jej krążenia oraz usunięcia opuchlizn czy zastojów. Jeśli, więc borykasz się z codziennymi obrzękami powinnaś jak najbardziej używać masażu gua sha.

Przypominam, że w przypadku, jakichkolwiek zastojów limfatycznych powiązanych z niewydolnością żylną i urazami musisz koniecznie skonsultować ze swoim lekarzem prowadzącym użycie kamienia gua sha, by móc wykluczyć wszystkie przeciwskazania do wykonywania tego masażu.

Szczególnie ważne dla poprawy wyglądu naszej skóry i zachowaniu młodego wyglądu jest masaż żuchwy, brody, policzków, okolic oczu oraz czoła. Masaż gua sha w okolicach oczu będzie redukował worki pod oczami i opuchnięcia. Wykonując taki masaż rano, zlikwidujesz wyraźne oznaki zmęczenia! Masaż kamieniem gua sha to też regeneracja skóry i pobudzenie nowych komórek do wzrostu. Masz problem z elastycznością swojej skóry? Ten zabieg poprawi jej jędrność, dotleni ją i wygładzi drobne zmarszczki. To jednak nie wszystkie korzyści, jakie czekają Cię w trakcie użytkowania kamienia. Efektem będzie też pobudzenie podskórnej tkanki mięśniowej. Jej masaż zrelaksuje Cię i odpręży po ciężkim dniu czy stresującym.