5 trików kuchennych, które musisz poznać

Niniejszy artykuł pod tytułem Jak przygotować dom na szczeniaka? nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Jak przygotować dom na szczeniaka? należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Jeśli chcesz uprościć sobie czynności kuchenne, to koniecznie musisz przeczytać ten poradnik. Opisane triki są proste oraz bardzo pomocne i przede wszystkim zmienią dotychczasowe Twoje korzystanie z produktów spożywczych i sprzętów kuchennych.

Świeże jajka – jak to sprawdzić?

Na pewno kiedyś zdarzyło Ci się wykonać jakieś dane, w którym użyłaś zepsutego jajka. Jak wiadomo zepsute jajko to gwarantowana salmonella. Jak, więc sprawdzić świeżość jajek? Jest to bardzo proste. Wystarczy zanurzyć dowolne jajko w przezroczystej szklance z wodą. Jeśli jajko wypłynie na powierzchnie to wiedz, że jest one zepsute. Świeże powinno znajdować się na samym dole szklanki. Jak to działa? Skorupka jajka posiada małe pory, przez które dostaje się powietrze. Im jajko jest starsze, tym ma więcej powietrza w środku, co sprawia, że jest one coraz lżejsze.

Szybkie obieranie cytrusów

Nie lubisz babrać się z obieraniem pomarańczy czy mandarynek ze skórki? Najczęściej kłopot z tym mają osoby, z krótkimi paznokciami. Możesz ułatwić sobie tę czynność, stosując specjalne ich nacinanie. Weź na przykład pomarańcze, odetnij górny kawałek skórki, a następnie natnij prostopadle tak, by nóż dotarł do środka owocu. W taki sposób z łatwością obierzesz owoc, rozwijając skórę, w harmonijkę.

Twoja sałata szybko traci świeżość?

Jeśli za każdym razem kupiona przez Ciebie sałatka, szybko traci swoją świeżość, możesz temu zapobiec. Ten trik pozwoli Ci na korzystanie z sałaty, nawet przez tydzień. Weź sałatkę, umyj ją dokładnie i porozdzielaj liście. Następnie osusz, włóż do miski, a na samej górze liści sałaty ułóż ręcznik papierowy. Całą miskę, zawiń w folię i umieść w lodówce. Ręcznik papierowy będzie wchłaniał powstającą wilgoć – to ona jest winowajcą psującej się sałaty.

Więcej soku z cytryny!

Za każdym razem, gdy chcesz mieć sok cytryny, jest go tyle, co kot napłakał? Możesz uzyskać go zdecydowanie więcej. Jak? Cytrynę połóż na płaskiej powierzchni i zacznij ją rolować przez chwile dłonią. W taki sposób uwolnisz sok, który jest zamknięty w drobinkach miąższu.

Spróbuj tak, otwierać słoiki

Otwieraniem słoików, zawsze zajmuje się męska dłoni. Co jednak, w przypadku, gdy właśnie nie ma faceta, który mógłby nam pomóc? Nie musisz rezygnować z jego otwarcia. Jedyne co musisz zmienić to taktykę otwierania. Znajdź w swoim domu gumową rękawicę, to ona pomoże ci odkręcić słoik. Guma nie pozwoli na to, by Twoja dłoń się ślizgała na słoiku. Za jej pomocą bez problemu otworzysz to, co chcesz otworzyć.